Emma névnap

Megállíthatatlanok a férfi kézilabdázók

2022. március 10. 10:15
ajkaiszo.hu
Március 4-én este a tabella tizedik helyén állomásozó lipótiak látogattak az ajkai sportcsarnokba a KK Ajka csapatához.

Bátran kezdtek a vendégek a kissé fásultan védekező hazaiak ellen, így a félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok (11-10). A játékrész hajrájában az ajkaiak akarata érvényesült, így ötgólos előnnyel mehettek a pihenőre. A folytatásban nagyobb sebességre kapcsolt a vendéglátó, John és Forgács vezérletével a 46. percben már 13 gólos előnyt mutatott a tábla (34-21).

A vendégek időt kértek, de ez sem zökkentette ki a játék ritmusából az ajkaiakat, akiknél szinte valamennyi játékos kivette a részét a góllövésből (41-23). A roppant sportszerű mérkőzésen harminc percig méltó ellenfelek voltak a lipótiak, de a második félidőben kidomborodott a két csapat közötti különbség. KK Ajka – Lipót 45-27.

Forrás: nemzetisport.huForrás: nemzetisport.hu

A KK Ajka csapata továbbra is hibátlan teljesítménnyel vezeti a tabellát, négy pont az előnye a Veszprém KKFT-vel szemben.