Az eddigi legnagyobb létszám 177 sakkozó volt, az első évben pedig mindössze 72 nevezés érkezett. A versenyt július 19-én és 20-án rendezték az ajkai városi sportcsarnokban.
A szombati megnyitón Polyánszky Zoltán, a Magyar Sakk Szövetség elnöke köszönetet mondott ifj. Csaba Árpádnak a szervezésért, majd jó versenyzést kívánt mindenkinek.
Pad Ferenc képviselő Ajka Város Önkormányzata nevében örömét fejezte ki, hogy immár tizedik alkalommal a város adhat otthont a bajnokságnak, amely egyre népesebb.
Ifj. Csaba Árpád köszönetet mondott a városnak a helyszín biztosításáért.
A bajnokság 9 fordulós volt, amelyből szombaton ötöt, vasárnap négyet játszottak. A versenyre ismét eljöttek a hazai sakkélet élvonalába tartozók is. Ajkáról 31 nevezés érkezett.
A vasárnap kora délután tartott eredményhirdetésen Pad Ferenc adta át a díjakat. A 2025. évi nyílt magyar rapid bajnok az ajkai színekben versenyző Balog Imre lett, a második Kaczur Flórián, a harmadik Prohászka Péter, a negyedik Kozák Ádám, az ötödik Gledura Benjámin.
A nőknél győzött Kovács Klára, második lett Gaál Zsóka, harmadik Terbe Zsuzsanna. A legjobb ajkai versenyző is Balog Imre.
A szervezők számos különdíjat adtak át. A legjobb nem díjazott 2251-2400 közötti rapid Élő versenyző Papp Levente volt, a 2001-2250 közöttieknél Tancsa Tamás nyert, az 1801-2000-ig Gyenes Máté, az 1501-1800 közöttieknél Nagy Norbert, a legeredményesebb 2000 rapid Élő alatti versenyző az ajkai Pásti Anna. A 14 év alattiak legeredményesebbje Ilkó-Tóth András, a 18 év alattiaknál Szikszai Bertalan, a 60 éven felülieknél Deák Sándor. A legidősebb sakkozóként Paréj József kapott ajándékot.
Csaba Árpád 1948-ban született Bakonypölöskén. A sakkal 16 évesen kezdett komolyabban foglalkozni. Első egyesülete a Padragi Bányász volt. A katonai szolgálata teljesítését követően a Bányász SK sakkszakosztályához került és itt is játszott élete végéig. A legmagasabb élő-pontszáma 2305 volt. Az 1980-as évektől edzőként is tevékenykedett.
A rendszerváltás idején az Ajkai Bányász SK sakkszakosztályának vezetését vette át, majd 1995-2012 között az Ajkai Bányász SK ügyvezető elnöke lett. Sakkversenyek ez is szervezett az 1990-es évektől, általa kiemelkedő ifjúsági és felnőtt, egyéni valamint csapatversenyek kerültek Ajkára. 2016-ban bekövetkezett halálát követően az ajkai sakkozásban betöltött kiemelkedő szerepe miatt a város önkormányzata posztumusz „Ajkai Életút” kitüntetésben részesítette.
Tisler Anna