A badacsonytomaji képviselő-testület által adományozható kitüntető címet ezúttal egy tehetséges, második generációs borász kapta meg.
Mint a méltatásban elhangzott, a bor, a szőlő tisztelete, szeretete gazdálkodó szülei révén tulajdonképpen születése óta körülölelte Tamást, aki mára beírta magát az ágazat történelmébe. Számára nem volt kérdés a pályaválasztás. A tapolcai Batsányi-gimnázium elvégzése után az egykori Kertészeti Egyetemen borász-mérnökeként végzett. 2003-ban borbírálói, 2006-ban nemzetközi borbírálói minősítést szerzett. Jelenleg 21 hektár szőlőültetvényen irányítja a munkálatokat, szüleivel és húgával közösen.
Fiatal, lendületes borászként számos újítást vitt a pincészet életébe. Munkásságát fémjelzik az elmúlt években elért hazai és nemzetközi borversenyek sikerei, ám ezzel együtt fontosnak tartja a közösség építését, szolgálatát, és számos társadalmi feladatot lát el. 2001 óta a Badacsonyi Vinum Vulcanum Borlovagrend tagja, 2010-ben a Magyar Borakadémia tagjai közé fogadta, 2013-tól a Badacsonyi Borvidék Hegyközségi Tanácsa elnöke és a Badacsonyi Borvidék szőlészeti képviselője a Hegyközségek Nemzeti Tanácsában. 2014-től a Badacsonytomaji Települési Agrárbizottság tagja és elnöke, 2016 óta pedig a Badacsonyi Hegyközség elnök tisztét is ellátja. 2018-ban kiérdemelte Az év agrárembere díjat, fiatal gazda kategóriában, majd 2020-ban az Év bortermelője Magyarországon díjat nyerte el, amelyet a borászok Kossuth-díjaként is emlegetnek. 2023-ban a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa elnökségi tagjává választották, valamint a Magyar Borakadémia ellenőrző bizottságának tagja lett. Fontos feladatának tekinti a Badacsonyi Borvidéken az eredet- és minőségvédelmet, valamint a szőlő- és borkultúra hagyományainak ápolását.