Több, mint 70 évig méhészkedett, először egyedül, később férjével közösen Irénke néni, aki 102 éve minden bölcsességét mosolyában, szeme csillogásában mutatja a nagyvilágnak.
A háború utáni nehéz időben keltek egybe a férjével és ő tanította a méhészkedésre, hiszen akkor Irénke néni már több, mint 30 méhcsaláddal dolgozott. Aztán közösen vitték tovább a méhest, amelyről olyan nagy szeretettel beszél a mai napig. Nagyon hiányzik-mondja, hiszen annyi örömet adott és olyan sokat lehetett tanulni ezektől az élőlényektől. Meséli a keretfűzést, a pergetést, és a hallgató odaképzeli magát az egykori Sümegcsehin lévő méhesbe, és látja maga előtt a szorgos kezeket.
Férje halála után fia vette át a méhészetet, de ő is megbetegedett és végül elárvult a méhes, Irénke néni 90 évesen már nem tudott segíteni, fia nélkül pedig már lehetetlen volt.
Azonban a mai napig étrendjének része a méz, és a természetes életmód. Lánya által készített gyógynövények, gyógynövényekből készült szirupok, és egyéb termékek, amelyek karban tartják egészségét, és biztosítják a szellemi frissességét, bár ahogy mondja, mostanában kicsit rosszul hall és már fel kell venni a nagyítót is az olvasásához. Gyógyszert szinte egyáltalán nem szed és orvos sem látja, hiszen a méz és a gyógynövények a legkiválóbb orvosság.
A kérdés, hogy mi a hosszú élet titka, persze elhangzott.
A mértékletesség. Dolgozni kell, mértékkel. Szórakozni kell, mértékkel. Éjszaka pedig aludni kell. Nem dolgozni, nem bulizni, nem gondolkodni, hanem aludni. Ezzel megadod a testednek, ami neki jár, és ő tovább lesz egészséges.
A köszöntés során Sümeg Város Önkormányzata a város nevében ajándékkosárral és egy emléklappal kedveskedett Irénke néninek, A Keszthelyi Méhész Egyesület pedig az - OMME megbecsülésének jelenként - egy díszoklevelet vitt, amelyben a Országos Magyar Méhészeti Egyesüket tiszteletbeli tagjává fogadja Irénke nénit.