Bernát, Felícia névnap

NB I-es csapatot ejtett ki az Ajka a kupában

2023. szeptember 18. 11:11
veol.hu
Az FC Ajka a játék minden elemében felülmúlta élvonalbeli ellenfelét, a Mezőkövesdet, és végül egy gólos mérkőzésen jutott tovább a MOL Magyar Kupa 4. fordulójába.

A MOL Magyar Kupa 3. fordulójában nem kis feladat hárult az FC Ajkára, ugyanis az elsőosztályú Mezőkövesddel sorsolták össze. Mind a két együttes rossz formában vágott neki a találkozónak, az ajkaiak a másodosztály 15. helyéről várhatták a kupa fordulót, míg a borsodiak az NB I 12., azaz utolsó helyéről. A gól a 18. percben esett, amikor Tóth jobboldali beadására tökéletes ütemben érkezett középen Borsos Filip, és a fiatal játékos öt méterről nem hibázott, a kapuba passzolt, 1-0.

Az utolsó percekben állva tapsolt a hazai publikum, és a hármas sípszó után hatalmas örömünnep vette kezdetét a stadionban.