Egész éjjel folytak a harcok az orosz és az ukrán erők között Csernyihiv városban. A település Kijevtől 150 kilométerrel északra fekszik, a fehérorosz határ irányában. A várost megállás nélkül rakétákkal lőtték az orosz csapatok. Találat ért egy ötemeletes lakóépületet, ebben tűz ütött ki. Ukrán jelentések szerint a várost Fehéroroszországból indított iszkander ballisztikus rakétákkal lőtték. Egyes hírforrások szerint Fehéroroszország saját hadseregének bevetésével is segítené az orosz csapatokat Ukrajnában. Hivatalosan meg nem erősített hírek szerint olyan épületeket is találat ért, amelyek megmenekültek a második világháborúban. Romhalmazzá vált állítólag az az 1930-ban épült műemlék-épület is, ahol eddig a mozi működött.
Folytatódtak a harcok Ukrajna második legnagyobb városában, Harkovban, illetve a délkelet-ukrajnai Begyanszk kikötőváosban is. A település orosz kézre került. Elesett a Luhanszk megyében található Sztanicja település. Itt kitűzték az orosz zászlót az önkormányzat épületére az orosz csapatok. A városba az orosz hadsereg mellett a szeparatisták egységei is bevonultak.
Néhány órai szünet után, Kijevet napfelkelte előtt újabb rakétatámadás érte, a főváros több pontján robbanások hallatszottak. Az orosz csapatok a legutóbbi jelentések szerint harminc kilométerre vannak Kijevtől. Az ukrán fővárosban reggel véget ért az egész hétvége alatt tartó kijárási tilalom. Több százezer ember jött elő az óvóhelyekről, pincékből, metróállomásokról. Ahogy az várható volt, a bankautomatákhoz mentek, hogy kézpénzhez jussanak, kígyózó sorokban várakoztak az emberek. Sorok voltak az üzleteknél, a kijeviek megrohanták a boltokat, felvásároltak minden élelmiszert. A vasútállomáson is rengetegen álltak sorba a pénztáraknál, sok kijevi csak most tudta elhagyni a várost a kijárási tilalom miatt. Mindössze azonban másfél órát tartott amíg intézkedhettek a kijeviek, mert megint megszólaltak a légvédelmi szirénák, és ekkor mindenki ismét az óvóhelyekre rohant.