Köszöntőjében Ramasz Lászlóné elnök elmondta, régi vágyuk volt, hogy saját daluk legyen. Józsa Károly és felesége részt vett egy kulturális rendezvényükön, ahol ez is szóba került. Rövid időn belül megszületett a vers mindannyiuk örömére. Az 1994-ben Margaréta néven alakult klub a Kaszinóban napokban tartott batyus báljára meghívták a városban működő nyugdíjasklubokat is.
Horváth József alpolgármester Ajka Város Önkormányzata nevében köszöntötte a megjelenteket, majd elmondta, hogy 30 év nagy idő, a mostani klubtagok alakuláskor még a negyvenes éveikben jártak, dolgoztak. Ma pedig a hatvanas, hetvenes éveikben vannak, nyugdíjasok. Ez a korosztály az, aminek tagjai kivették a részüket abból, hogy Ajka ilyen szép zöld várossá váljon. Harminc évvel ezelőtt kevesebb klub működött, de nagyobb taglétszámmal. Ajkán nagyvállalatok működtek, a brigádélet jó volt, a nyugdíjba vonulók a klubban folytatták a közösségi életet. Ma a városban 22 nyugdíjasklub működik 500-600 taggal, őket az Életet az Éveknek Ajkai Nyugdíjas Klubok Egyesülete fogja össze.
Ramasz Lászlóné beszédében köszönetet mondott az egykori klubvezetőknek, Üregi Józsefnének, Vargáné Baranyai Gizellának és Barcánfalvi Zsuzsának. A klub történetéről szólva elmondta, hogy a lila akác nevet 1999 szeptemberében vették fel. A nyugdíjasok megtartják az állami ünnepeket, farsangolnak, részt vesznek a nyugdíjas szabadegyetemen, tartják a kapcsolatot más nyugdíjasklubokkal, működtetnek énekkart, tánccsoportot, ma is dalolnak, táncolnak. A jubileumi programon adtak elő dalokat, majd cigány táncot jártak.
Az ünneplőket az Ősiből érkezett Vadrózsa citerazenekar műsora köszöntötte, majd a műsort követő bálban Pék Attila és felesége, Anita szolgáltatta a zenét.
Tisler Anna