András támogatóként kérte fel az általa ismert egykori sümegi diákokat, hogy adományozzanak műveket az iskolának, hogy létrejöhessen az állandó tárlat, egy különleges kiállítás.
Az egykor az intézmény falai között tanulók és tanítók alkotásai, gyűjteményeik darabjai kaptak helyet a falakon egy különleges kiállítás keretében
Fotó: szervezők
A kiállítás első darabjait Szöllősi Máté adta
A festőművész Nemesgulácson született, sümegi diák volt, első körben három festménye nyitotta az alkotások sorát, majd még hat képet adományozott. Mint vallotta, díjazta András elszántságát, hogy maradandót alkot. Közben András a közösségi médiában is közzétett egy felhívást, többen megkeresték ennek köszönhetően. A különleges galériában a képek mellett az alkotók életútját is feltüntetik. Egyre gyarapodott az öregdiákok festményeinek tárlata. Szabó Sarolta, a gimnázium volt tanárának hagyatékából ugyancsak sikerült alkotásokat szerezni a Mérnyei család segítségével, így a sümegi várat, a város régi és megújuló arculata jelenik meg a műveken, és a Balatont festő alkotó életútját is bemutatják a nyilvánosságnak.
Vitai Péter 1974-ben érettségizett a gimnáziumban, majd rajzot, földrajzot és németet tanított régi iskolájában. A kiállítás összeállításában szakmai segítséget nyújtott. Kiállított, különböző technikákkal készült képei között látható az Udvarbíró téren található szülői ház, és a kedvenc kutyája is.
M. Mester Katalin személyesen vitte el képeit, Gajár Hanna pedig a legfiatalabb kiállító, most fog érettségizni. Csemba Mária ugyancsak olvasta András felhívását és ajánlotta barátnőjét, Szelestey Ibolyát, aki Tapolcán él. A nyugalmazott tanárnő két képpel egészítette ki a galériát. Kovács Lehel a fiatalabb kiállítók közé tartozik, 1994-ben érettségizett, majd a Képzőművészeti Egyetemen szerzett diplomát. Németországban dolgozik, de megszervezte, hogy a Toszkán táj című festménye visszakerüljön volt iskolájába. A legrégebbi alkotás Bakoss Tibortól származik, az ismert magyar művész egyik tanulmányfestménye került a tárlatba. A kiállításon két olyan festőművész alkotása is szerepel, akik az 1920-30-as években tanítottak a gimnáziumban. Römer Camillo és Hann Ernő művésztanárok képei ezek. A napokban Gombás Ilona alkotása érkezik, ő 1941-ben érettségizett a Kisfaludyban. Kádár Sándor öregdiák szintén küldött egy képet az iskola, amelynek hangversenytermében több mint 30 festmény kapott helyet eddig.
Tóth B. Zsuzsa